Strona głównaAktualnościOGRÓD SENSORYCZNY Z PLACEM ZABAW

OGRÓD SENSORYCZNY Z PLACEM ZABAW

 

 

Ogród sensoryczny z placem zabaw

dla  Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Koniczynka” w Suwałkach


             Marzy nam się stworzenie ogrodu sensorycznego z placem zabaw dla naszych małych podopiecznych z przedszkola „Koniczynka”. Ogrody takie (zwane także ogrodami zmysłów), opracowano z myślą  o specyficznych potrzebach rozwojowych dzieci  niepełnosprawnych. Dobrze przygotowane mogą  pełnić funkcję terapeutyczną i dydaktyczną. Elementy ogrodu pobudzają rozwój narządów zmysłów, prowokują mózg do efektywniejszego działania w warunkach środowiska naturalnego.
Naprzeciw naszym zamierzeniom wyszli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach. Uczniowie – przyszli technicy architektury krajobrazu przygotowali  6 projektów ogrodu sensorycznego dla przedszkole „Koniczynka”, a w szkole został ogłoszony konkurs na najlepszy projekt.  
                  Projekty konkursowe można zobaczyć na Facebook-u ZS CKR www.pl-pl.facebook.com. Zapraszam do zapoznania się z projektami i oczywiście zagłosowania na ten, który zdaniem Państwa jest najciekawszy. Szkoła deklaruje pomoc jesienią przy realizacji ogrodu.
I tu kolejna prośba do Państawa. Aby ogród sensoryczne powstał trzeba zakupić odpowiednie rośliny, podłoża, materiały na ścieżki, elementy placu zabaw. Stowarzyszenie nie posiada środków aby w całości sfinansować takie przedsięwzięcie. Bardzo proszę o pomoc w zebraniu odpowiednich funduszy. Zapraszam członków, przyjaciół, sympatyków Stowarzyszenia i wszystkich, którym leży na sercu najlepszy rozwój naszych przedszkolaków o wpłacenie darowizny na konto Stowarzyszenia nr 22 9367 0007 0010 0017 2462 0001 z dopiskiem „ogród sensoryczny”. Tak oznaczone wpłaty zostaną przeznaczone wyłącznie na realizację ogrodu. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc.

                                                                                                                                                                                        Leszek Dąbrowski 

 

Udostępniający: Leszek Dąbrowski
Wprowadzający: Anna Folejewska
Data wprowadzenia: 2018-03-19