Strona głównaDziałalnośćDzień Autyzmu2012

Dzień Autyzmu 2012

ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU
2 kwietnia 2012

Inicjatywa została zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks, a jej celem jest zwiększanie wiedzy na temat autyzmu i problemów z jakimi spotykają się osoby z autyzmem oraz ich rodziny.

W 2011 roku ponad 2000 budynków, w 180 miastach, 48 krajach na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, będącym symbolem solidarności z osobami z autyzmem. Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, Universal Studio w Hollywood i Orlando, CN Tower w Kanadzie i wiele innych.
Wizualnym symbolem tego dnia jest niebieski kolor. Widoczny jest na profilach internetowych, w kolorze ubrania, a także w oświetleniu budynków. W tym roku również Suwałki przyłączyły się do akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Budynek III LO ogólnokształcącego spowijała niebieska poświata, a każdy kto przechodził, mógł choć na chwilę pogrążyć się w refleksji. Całą akcja możliwa była przy ogromnym zaangażowaniu wolontariuszy z III LO i Pani Dyrektor tej szkoły – Alicji Węsierskiej - Kwiecień.